Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Chovatelská stanice Thaivillage je součástí Klubu Chovatelů Málopočetných Plemen Psů ( KCHMPP). S jakým koliv  jiným klubem TRD v České Republice  NEMÁME  nic společného a od jeho praktik se distancujeme !

O NÁS : níže se můžete dočíst, jak to u nás doma před lety s thajci začalo :o)

Aktuálně   2016 :  v naší rodině s námi žije zasloužilá 12-ti letá matka pluku Aisha Thai Turanka, která je naším již vykastrovaným mazlíkem, přesto se občas pokouší být  " alfou " smečky .

osmiletý černohubák Anubis of Banmararueng, hlídač a obranář.

Posledním členem smečky je 4 letá,námi  od štěňátka vypiplaná Cest Moi from Thaivillage - aneb Moika - která  dokončila svoji výstavní kariéru a nyní odchovala svůj první vrh, který byl 5 štěňat. Moika byla velmi starostlivá matka a my jsme na ní náležitě pyšní.

 

 

více v " deníčku" najdete na : http://www.hafici.cz/profily/detail/32100/

 

 

        

 

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

 

Když jsme se před lety rozhodovali, jakou rasu si  pořídíme do našeho domku s velkou zahradou, nejdůležitější pro nás byly povahové vlastnosti budoucího psího člena naší rodiny. Jelikož máme tři děti, je to naprosto pochopitelné .Shodou šťastných náhod jsme se dostali ke čtyř a půl leté fence thajského ridgebacka. Toto plemeno pro nás nebylo neznámé a právě proto, jsme okamžitě věděli, že Aisha s jejími povahovými vlastnostmi, je přesně to co hledáme. Na první pohled pes budící respekt, na druhou stranu tulivá kočička, milují své  páníčky a děti, které bere jako nedílnou součást svého života.

 

Leden 2010 -  náš další thajský miláček se jmenuje Anubis of Banmararueng a je to 18 
měsíční puberťák, importovaný z Thajska. Rázem se stal středem pozornosti našich dětí
a znovu se nám potvrdilo, že nezáleží na vzhledu psa, ale na jeho povaze. Anu je jedním 
slovem DOBRÁK    
 
  
 Prosinec 2011 - novým členem naší rodiny je černá fenka Cest Moi from Thaivillage 

 

 

PŮVOD :

         V Thajsku je TRD znám již od středověku, jedná se  primitivní, čisté plemeno, které  nemělo možnost se nějak  křížit. Původně tito psi pomáhali při lovu a strážili majetek. V dnešní době je to spíše věrný  a milující společník.

 

POVAHA A CHOV  :

         Inteligence a společenskost jsou hlavními povahovými rysy TRD. spoustu téměř kočičích manýrů , dokonalou hygienou počínaje a kočičími pohyby konče. Miluje pohyb, skákání a běhání je pro něho velice důležité, zrovna tak jako dlouhý odpočinek v pelíšku. Jeho poslušnost a povaha závisí na chovateli, TRD lze  vycvičit k poslušnosti, nikoliv však otrockým způsobem. Velice záleží na prostředí, ve kterém je pes chován a na přístupu chovatele ke zvířeti samotnému. Zapomeňte na klec, řetěz nebo jakoukoliv izolaci od společnosti. TRD je fixován na svoji rodinu, miluje své páníčky a je jim věrným společníkem. Mazlení a lásku, kterou mu jeho rodina dává, oplácí stejnou mírou.

             Chov thajského ridgebacka není náročný. Je vhodný jak do domu, tak i do bytu, miluje teplo a sluníčko. V chladném období se venku příliš nezdržuje, vodu a dešťové kapky nemá rád, proto TRD není vhodný pro chov venku. Je to takzvaně pes domácí, kterému ke spokojenosti stačí pelíšek, ve kterém schoulený do klubíčka může  odpočívat tak dlouho, jak potřebuje. Po dlouhém odpočinku ovšem musí  vybít nahromaděnou energii, proto v případě chovu v bytě, počítejte s velmi dlouhou  procházkou, další vhodnou aktivitou je běh vedle kola atd.

TRD je velice inteligentí a schopný se mnoho naučit, často je však svéhlavý, proto je zapotřebí pevná, ale vlídná výchova, jejíž součástí je  odměňování a pochvaly, které zvyšují jeho motivaci . Naučit TRD základním povelům není těžké. Není  to však plemeno určené k drilu na cvičišti. Vhodný je trénink agility, i při něm však pamatujte, že  hrubým chováním se z tohoto psa může stát plachý a nedůvěřivý jedinec. Soužití s dětmi  pro něho není problém, nikdy by se ale neměl stát jejich hračkou.

  

PÉČE :

         Krátká a téměř nelínající srst  nevyžaduje žádnou zvláštní péči. TRD  stráví denně i několik desítek minut jejím důkladným čištěním. Kvalitní krmivo a čerstvá voda ve vyvýšených miskách, občas nějaká dobrůtka bohatě vystačí k jeho spokojenosti .

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář